Skip to main content

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

Projektując swoje nowe wnętrza, nieważne czy są to wnętrza domowe, biurowe, czy inne powierzchnie komercyjne warto zwrócić się po pomoc do architektów wnętrz, ludzi którzy są ekspertami w swojej dziedzinie i pomogą bezbłędnie przygotować estetyczne wnętrze.

Projektant wnętrz to zawód, który koncentruje się na architekturze i planowaniu przestrzeni, tworząc spójne i estetyczne projekty wnętrz domowych i przestrzeni komercyjnych dla firm. Architekt wnętrz zajmuje się tematem projektowania wnętrz, często bardzo kompleksowo. Współpraca zwykle zaczyna się na etapie inwentaryzacji prowadzonych wnętrz. Na tej podstawie powstają proponowane układy funkcjonalne wnętrz, które powinny być dopasowane do potrzeb klienta, oraz koncepcje, które pozwalają wybrać już na wczesnym etapie właściwy kierunek powstającego projektu. Po zatwierdzeniu koncepcji powstają wizualizacje wnętrz w specjalistycznych programach do grafiki 3D. Następnie architekt wnętrz przygotowuje projekt wykonawczy wraz z potrzebnymi rysunkami technicznymi. Pomaga w doborze wyposażenia oraz wykonawców. Świadczy też usługę nadzoru nad projektem i przyjeżdża na odbiór ukończonego projektu.

stoły konferencyjne oraz panele ścienne indywidualnie projektowane
space plan wnętrz biurowych - projekt wnętrz

Jak widać architekt wnętrz w ramach swojej pracy świadczy szereg różnych usług pozwalających na zapewnienie klientowi kompleksowej obsługi i dokładnie tego co potrzebuje, by stworzyć dla siebie idealne wnętrze. Architekt wnętrz pozwoli uniknąć błędów, które często mogą okazać się kosztowne, oraz zaprojektuję przestrzeń tak, by była ona wykorzystana efektywnie bez marnowania powierzchni.

Oczywiście to jak dokładnie przebiega praca z architektem wnętrz zależy od projektu. Inne są realia pracy nad projektem domowym, a inne w przypadku wnętrz komercyjnych, gdzie dochodzi wiele czynników prawnych, które projektant wnętrz musi uwzględnić. Architekt wnętrz musi na przykład zwracać uwagę na przepisy pożarowe czy też dobrać takie oświetlenie aby spełniało ono normy prawne dla pracy która będzie wykonywana w danym pomieszczeniu.

Architekci wnętrz w T3 Atelier

W T3 Atelier mogą Państwo liczyć na pomoc doświadczonego zespołu architektów wnętrz, którzy podejdą indywidualnie do projektu, który będą dla Państwa przygotowywać. Pracę nad projektem zaczynamy zawsze od rozmowy o wnętrzu, które ma powstać. Jesteśmy zdania, że projektant wnętrz musi poznać bardzo dobrze potrzeby osoby lub firmy dla której będzie projektować, dlatego bezpośrednie spotkanie jest najlepszym startem współpracy pomiędzy architektem wnętrz, a klientem. Nasi architekci wnętrz pracują głównie na terenie Krakowa, Katowic i Warszawy, lecz nie jest to dla nas problem by dojechać do Państwa biura, czy na dopiero powstającą inwestycję w dowolne inne miejsce w Polsce.

Projektanci wnętrz pomogą Państwu także w doborze wyposażenia, wykładzin, oświetlenia, tapet i mebli. Pracują na szerokim portfolio producentów polskich i zagranicznych, przez co są wstanie zaproponować takie produkty i rozwiązania, które będą pasowały do Państwa preferencji co do stylu i designu produktu. Jednocześnie gwarantując wysoką jakość wykonania i cenę odpowiadającą zakładanemu na inwestycję budżetowi.

Również zaprojektowanie mebli na indywidualne zamówienie pod konkretne potrzeby klienta nie stanowi dla naszych projektantów wnętrz problemu. Mamy doświadczenie w projektowaniu zarówno nietypowych lad recepcyjnych, stołów, zabudów kuchennych jak i drewnianych paneli ściennych. W takich tematach naszym projektantom pomaga technolog co gwarantuje, że wszystkie rozwiązania będą wykonane z dbałością o najwyższą jakość.

zaprojektowana przez architektów zabudowa nietypowa sklepiku wraz z ladą
panele ścienne na filcu indywidualnie projektowane

Zatrudnienie nas i naszych architektów wnętrz pozwala klientowi nie martwić się o wiele spraw, związanych z poszczególnymi etapami przygotowania projektu. Przygotowując dla Państwa kompleksowy projekt wnętrz, zapewnimy doradztwo na etapie wyboru odpowiednich materiałów i podwykonawców. To my kontaktujemy się później dla Państwa z wybranymi producentami i synchronizujemy prowadzone prace, dostawy i montaże na dogodny dla Państwa termin. Dzięki temu mogą się Państwo skupić na innych ważnych sprawach, jeśli potrzebują Państwo usług architekta wnętrz lub więcej informacji zapraszamy do kontaktu, a więcej o tym jak przygotowujemy kompleksowe projekty wnętrz znajdą Państwo w linku https://t3atelier.pl/zakres-uslug-kompleksowe-projekty-wnetrz