Skip to main content

Wybierz swoje meble pracownicze i gabinetowe.

Meble biurowe to szeroka gama bardzo zróżnicowanych produktów. Biorąc pod uwagę ich przeznaczenie można je podzielić na meble pracownicze i meble gabinetowe. Poniżej podpowiadamy na to jakie aspekty zwrócić uwagę wyposażając biuro i jakie meble wybrać.

Meble pracownicze – podstawa wyposażenia każdego biura

Głównym elementem wyposażenia każdego biura są meble pracownicze, jest to jeden z najistotniejszych składników wyposażenia, który trzeba wybrać podczas projektowania i wyposażenia biur.

Podstawowym zadaniem mebli pracowniczych jest zapewnić wysoki komfort i ergonomie dla pracowników, którzy będą przy nich spędzać swój dzień pracy. Skoro będą one intensywnie wykorzystywane to powinny być też wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Dlatego należy wybrać meble z odpowiednich materiałów, w przypadku mebli twardych (biurka stoły) najlepiej sprawdzą się meble wykonane z płyty melaminowanej lub HPL.

Powinny być one dostosowane do charakterystyki pracy w danej firmy, tego czy pracownicy pracują na indywidualnych stanowiskach pracy, cały dzień spędzając za biurkiem, czy raczej pracują w zespołach i potrzebują miejsc do pracy kreatywnej.

Meble pracownicze to bardzo liczna grupa różnych produktów, od tych o których myślimy jako pierwsze czyli biurek i foteli pracowniczych, przez stoły do pracy w zespołach i szybkich konferencji aż po szafki, komody i regały, które oprócz do przechowywania potrzebnych dokumentów mogą służyć wydzieleniu przestrzeni w biurze jak i być elementem wystroju.

W ostatnim zdaniu poruszyliśmy kolejne dwa istotne aspekty, o których należy pamiętać wybierając meble pracownicze to jest przestrzeń i estetyka.

Te dwa czynniki łączą się ze sobą ponieważ wybór odpowiednich mebli pracowniczych pozwoli zaprojektować i wyposażyć biuro tak by było zarówno wyglądało efektownie, jak i pozwalało na efektywne wykorzystanie przestrzeni, którą firma dysponuje.

Polska to kraj w którym produkuje się bardzo dużo mebli biurowych, wśród licznych fabryk ,które działają na terenie naszego kraju polecamy meble pracownicze takich firm jak Balma, Maro, Wuteh, MyTree. Wsród foteli pracowniczych warto zwrócić uwagę na produktych takich marek jak Bejot lub Profim (będący częścią międzynarodowej grupy Flokk). Wśród marek zagranicznych, które posiadamy w naszym portfolio szczególnie polecamy fotele pracownicze od Interstuhl o 10 letniej gwarancji

Nowoczesne meble pracownicze – ergonomia i mobilność w biurze.

Rozwój rozwiązań w dziedzinie mebli pracowniczych parę lat temu zaczął być bardzo intensywny. Rozwiązaniem, które w ostatnich latach zaczęło rewolucjonizować pracę w biurach , są biurka z elektryczną regulacją wysokości. Sama idea zmiany co jakiś czas pozycji w której się pracuje z siedzącej na stojącą nie jest nowy i od lat eksperci od ergonomii mówili o korzyściach dla zdrowia jakie z tego płyną. Jednak dopiero upowszechnienie się wśród mebli pracowniczych biurek elektrycznych sprawiło, że idea ta stała się bardzo łatwa do wdrożenia w pracy biurowej. Obecnie większość fabryk posiada w swojej ofercie mebli pracowniczych, świetnie dopracowane pod względem ergonomii biurka z elektryczną regulacją wysokości co pozwala każdemu klientowi znaleźć coś odpowiedniego do jego potrzeb, ponieważ wachlarz modeli różniących się funkcjami, wyglądem, a także ceną jest bardzo duży.

Jednak nowoczesne meble pracownicze to nie tylko biurka elektryczne, bardzo ważne w biurach stała się również mobilność łatwe dostosowanie przestrzeni do potrzeb, tu z pomocą przyjdą ciekawe rozwiązania mebli na kółkach, które bez trudu pozwolą samym pracownikom zaaranżować wnętrze tak by mogli wygodnie pracować przy zadaniu, które muszą obecnie wykonać.

Meble gabinetowe – jak wybrać meble do gabinetu.

Meble gabinetowe pełnią inną funkcje niż meble pracownicze, gdy u mebli pracowniczych wśród najważniejszych funkcji były te związane ze stroną praktyczną w miejscach bardziej reprezentatywnych jak gabinety, czy sale konferencyjne prezesów i właścicieli firmy na pierwszy plan wychodzą również kwestie prestiżu i wyglądu wnętrz. W tych miejscach dochodzi do ważnych spotkań z klientami czy kontrahentami. Ważne jest więc gabinet prezesa był nie tylko użyteczny, ale i dobrze się prezentował, będąc przy tym komfortowy i dla właściciela jak i jego gości. Inne więc też są użyte do produkcji i wykończenia mebli gabinetowych materiały. By zapewnić prestiżowy wygląd w zależności od stylu i preferencji klientów używa się takich materiałów jak okleiny naturalne, lite drewno, lakierowany MDF, szkło, czy nawet skórę naturalną.

Jakie meble gabinetowe w takim razie wybrać? Jeżeli właściciel gabinetu dużo pracuje i spędza za biurkiem dużo czasu to ważne będzie wygodne, duże biurko oraz komfortowy fotel gabinetowy, który zadba o plecy użytkownika podczas długich godzin pracy.

Jeśli w gabinecie przyjmowani będą często goście można pomyśleć o wygodnych fotelach lub sofie wraz ze stolikiem kawowym, które pozwolą na komfortową rozmowę w miłej atmosferze, a gdy spotkania będą miały charakter bardziej formalny rozwiązaniem może być stół konferencji wraz wygodnymi fotelami. Najczęściej producenci produkują całe kolekcje mebli gabinetowych, więc dobranie stołu konferencyjnego do biurka czy foteli konferencyjnych do fotela menedżerskiego nie stanowi żadnego problemu.

Meble gabinetowe ekskluzywne – dla wymagających klientów

Dla naszych wymagających klientów mamy w ofercie meble gabinetowe, które pozwolą na spełnienie wszystkich potrzeb. Wśród menedżerskie foteli gabinetowych należy wyróżnić takich producentów jak niemiecki Interstuhl lub Szwajcarska Vitra.

Wśród kolekcji ekskluzywnych mebli gabinetowych na uwagę zasługują firmy ze światoweg topu takie jak Fantoni, IVM czy Aridi.