Skip to main content

Powrót do biura hybrydowego - refreshe powierzchni biurowej

Praca w biurach w ostatnich latach przeżyła olbrzymią rewolucję, jednak nie zawsze praca zdalna jest korzystna dla pracodawcy. Jak przeprowadzić refresh istniejących wnętrz biurowych lub zaprojektować nowe by pracownicy chcieli do nich przychodzić i odczuwali korzyści z pracy w takim miejscu? W poniższym artykule odpowiemy na to pytanie  podamy kilka przykładów.
Refreshe biura, projekty refreshu wnętrz biurowych, Kraków, Katowice, Warszawa

Wydarzenia ostatnich lat wprowadziły rewolucję w sposobie pracy biurowej, zmuszając wiele firm do przestawienia się na tryb pracy zdalnej. Po blisko trzech latach działania w nowej rzeczywistości, wiele firm stoi teraz przed pytaniem, jaki będzie optymalny model pracy - czy powrócić do pracy stacjonarnej, kontynuować pracę zdalną, czy też wybrać podejście hybrydowe?

Refreshe biur do pracy hybrydowej, jak dostosować wnętrza do pracy hybrydowej

Zmiany w wykorzystaniu przestrzeni biurowej oraz sposobie pracy w biurze, to przede wszystkim odejście od tradycyjnego modelu open space, ustępuje on miejsca nowym trendom, skupionym na potrzebach pracownika.

Wprowadzenie zmian w wykorzystaniu przestrzeni biurowej oraz sposobie pracy wymaga odpowiedniego planowania i dostosowania do ewoluujących z czasem potrzeb i oczekiwań pracowników. Ważne jest stworzenie elastycznych i funkcjonalnych przestrzeni biurowych, które zapewnią pracownikom komfort i efektywność w miejscu pracy. Istotniejszą rolę niż biurka we współczesnym biurze odgrywają sale spotkań, miejsca do odpoczynku, rozmów i pracy kreatywnej w zespołach. To na elementy trzeba zwrócić uwagę przygotowując refresh biura, nie musi być on przeprowadzony wielkimi kosztami, wystarczy dobrze zaaranżować projektowane wnętrza by paroma zmianami zmienić tradycyjne sztampowe biuro, w ciekawą powierzchnie do której pracownicy będą chcieli przychodzić.

Skupmy się na tym jak zaaranżować biuro by po zmianach pracownicy chętnie do niego wrócili i sami uważali że praca w biurze jest dla nich korzystna, wygodna i wpływa dobrze na ich samopoczucie. Odpowiedni, wygląd i funkcjonalność wnętrz sprawi, że pracownicy chętniej będą w nich przebywać, poniżej przykład refreshu wnętrz biurowych, dla naszego klienta. Klient posiadał wynajętą mało ciekawą powierzchnie i poprosił nasz o pomoc w stworzeniu wnętrz ładnych i przyjaznych pracownikom.

refresh sali konferencyjnej
projekt refreshu wnętrz biurowych w Katowicach
openspace - refresh biura
Dostosowanie biura do potrzeb pracy hybrydowej - refresh biura

Biuro stało się bardziej przyjazne, zadbano o akustykę, pojawiły się rośliny i strefy wypoczynkowe. Do tego zastosowano przeznaczone od pracy również na stojąco w biurka regulowane elektrycznie. Pojawiły się także strefy do swobodniejszych i tych bardziej formalnych rozmów co znacząco zwiększa kreatywność i efektywność zespołu.

Refresh biura w Warszawie 

Nasz klient, który posiadał  powierzchnie Warszawie, zlecił nam wykonanie mocnego jej refreshu. Pracownicy pracowali już w tych wnętrzach, jednak nie były one przystosowane do potrzeb nowoczesnego biura. Przygotowując więc koncepcję refreshu postawiliśmy na stworzenie salek konferencyjnych oraz stref chill-out uzupełniając wszystko roślinami i innymi elementami poprawiającymi estetykę wnętrza i komfort przebywania w nim.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć stanu, w jakim był biura w momencie kiedy zaczynaliśmy pracować nad projektem, następnie wizualizacje wykonane dla klienta a na koniec zdjęcia stanu faktycznego po zrealizowaniu projektu.

Biuro przed refreshem

biuro do refreshu
biura do refreshu
powierzchnie biurowe do refreshu

Nasz projekt powierzchni biurowej

projekt refreshu sali konferencyjnej w grupie onex po refreshu
powierzchnia openspace w biurze hybrydowym
refreshe powierzchni biurowej w warszawie chillout w biurze hybrydowym

Biuro po refreshu

salki konferencyjne w biurze hybrydowym, miejsca spotkan w nowoczesnym biurze

Jeśli Wy też potrzebujecie refreshu wnętrz biurowych dla swojej firmy lub organizacji skontaktujcie się z nami, doradzimy, przygotujemy koncepcję, a następnie cały projekt refreshu Waszych wnętrz. Pomożemy także w doborze i dostarczymy meble biurowe i indywidualnie projektowane, jakie powinny się znaleźć w współczesnym biurze gotowym do pracy hybrydowej. Sprawimy by dzięki refreshowi Wasze biuro stało się Waszą wizytówką i zachęcało pracowników do pracy w  Waszym biurze.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie projektowania i wyposażenia wnętrz, napisz do nas.

Skontaktujemy się z Tobą w najszybszym, możliwym terminie.