Skip to main content

Oświetlenie biurowe marki AQForm

Projektując wnętrza zawsze przykładamy dużą wagę do oświetlenia- światło jest kluczowym elementem każdej aranżacji. Nie tylko zapewnia wygodę i bezpieczeństwo użytkowników, ale także kształtuje odpowiedni nastrój. Oświetlenie możemy rozróżnić na horyzontalne i wertykalne. Dziś pokażemy rodzaje oświetlenia na jednej z lubianych przez nas producentów marce AQForm.

Oświetlenie horyzontalne skupia się na oświetleniu powierzchni poziomych, takich jak podłogi, stoły, blaty czy biurka. Często jest to główne oświetlenie. Światło horyzontalne jest najbardziej podstawowym źródłem światła, które pojawia się praktycznie w każdym projekcie wnętrz. Świetną propozycją będą systemy szynowe z AQForm. Takie rozwiązanie pozwala na łatwą modyfikację oświetlenia już po jego instalacji. Jeśli po zamontowaniu szynoprzewodu uznamy, że jednak chcemy doświetlić inną część, bądź brakuje nam światła, możemy bez problemu przesuwać reflektory w zależności od preferencji a nawet dokupić kolejne.

Kolejną ciekawą propozycją są proste podłużne wiszące lampy, które w warunkach domowych świetnie sprawdzą się do oświetlenia np w kuchni bądź nad stołem. Kładziemy wtedy mocny akcent na daną przestrzeń.

W warunkach biurowych często stosujemy je w projektach oświetlenia nad biurkami. Taka lampa przy odpowiedniej konfiguracji spełnia wymogi prawidłowego doświetlenia miejsca pracy, a dodatkowo jest estetyczną i ciekawą alternatywą dla typowych lamp biurowych.

Z kolei oświetlenie wertykalne ma na celu odpowiednie doświetlenie powierzchni pionowych, takich jak ściany, regały i obrazy. Możemy posłużyć się nie tylko kinkietami do stworzenia bardziej klimatycznego wnętrza ale też pomyśleć o finezyjnym akcencie, który wydobędzie walory projektu. Miksując oba rodzaje oświetlenia, możemy skutecznie oświetlić nie tylko podłogę, ale również ściany.

Kinkiety sprawdzą się nie tylko w newralgicznych miejscach jak okolice łóżka czy łazienka ale też są ciekawym akcentem dekoracyjnym np w korytarzu. Do wyboru mamy różne sposoby oraz kąty świecenia.

Często nie ma potrzeby bezpośredniego oświetlania całej powierzchni podłogi. Możemy nawet zrezygnować z oświetlania jej bezpośrednio. Wystarczy odpowiednio doświetlić ją za pomocą światła odbijającego się od innych powierzchni. Warto pamiętać, że nawet jeśli podłoga jest intensywnie oświetlona, ale ściany pozostają niedoświetlone, pomieszczenie będzie wydawać się ciemne.

Projektowania światła wymaga jednak specjalistycznej wiedzy i polecamy zwrócić się z tematem do projektanta. Uzyskamy dzięki temu zgodne z normami połączone z odpowiednim designem oświetlenie, które stworzy przyjazne warunki do pracy i życia.
Sama źle dobrana barwa żarówki potrafi zmienić odbiór otoczenia o 180 stopni.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze oświetlenia, chętnie pomożemy!