Skip to main content

Lampy akustyczne Axolight

Axolight to uznany na świecie włoski producent oświetlenia, mieści się niedaleko Wenecji gdzie powstają najwyższej jakości produkty. Rozwijając swoją działalność ten włoski producent postanowił połączyć oświetlenie z akustyką wnętrz, tworząc projekty lamp wykorzystujące w swojej konstrukcji akustyczne tkaniny i panele.

W tym wpisie chcemy Wam przybliżyć dostępne modele pokazując jak wiele możliwości i korzyści daje zastosowanie lamp pełniących jednocześnie funkcje akustyczne.

Po lewej stronie widzimy lampę sufitową z rodziny Skirt dostępna jest w 4 rozmiarach w 7 wersjach kolorystycznych. Producent oferuje także kilka wersji lampy sufitowej zwieszanej tego modelu. 

Wśród lamp akustyczny w ofercie  Axolight znajdziemy zarówno lampy sufitowe, lampy sufitowe zwieszane jak lampy ścienne. Zróznnicowany design wzorów i kilka dostępnych kolorów sprawi  że każdy odnajdzie coś dla siebie.

Bell w wersji wiszącej ma kształt kopuły w nowatorskim wydaniu. Mimo swojej dużej objętości, miękkie linie i lekka tkanina sprawiają, że nie przytłacza otoczenia. Dzięki różnym kolorom i rozmiarom, Bell pasuje do wielu stylów i projektów, dodając osobistego charakteru każdemu wnętrzu. Co ważne, Bell nie tylko dobrze wygląda, ale także świetnie oświetla i redukuje hałas. Jego specjalna tkanina jest nie tylko ognioodporna, ale też absorbująca dźwięki. Dzięki temu może zmniejszyć hałas nawet o 59%.

Kolejna rodzina którą pokażemy to Velvet. Nawet jako lampa sufitowa, Velvet zachowuje swoją elegancję i piękno znane z modelu zwieszanego. Prosta forma zyskuje dodatkowy urok dzięki wyrafinowanej tkaninie. Wielowymiarowość i różnorodność kolorów sprawiają, że Velvet pasuje do różnych wnętrz - od domowych po miejsca publiczne.

Oprócz estetyki, zapewnia również wygodę akustyczną dzięki swojej tkaninie, która absorbuje dźwięki. Dzięki temu może zmniejszyć hałas aż o 40%.


U-light, w wersji na ścianę i sufit, zmienia kultowy kształt U na prosty, okrągły kształt. Wewnątrz tego pierścienia znajduje się dioda LED, która daje ciepłe białe światło.

Dzięki swojemu minimalistycznemu wyglądowi, U-light pasuje do wielu stylów, nadając pomieszczeniom wyjątkowy efekt. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu panelu akustycznego, U-light może pomóc w redukcji hałasu nawet o 44%.

Axolight, włoski producent oświetlenia z Wenecji, wprowadza innowacje łącząc światło z akustyką wnętrz. Ich lampy, takie jak Skirt, Bell, Velvet i U-light, oferują różnorodność kolorów, rozmiarów i wzorów, dostosowując się do różnych stylów i potrzeb. Dzięki zastosowaniu akustycznych tkanin i paneli, nie tylko oświetlają pomieszczenia, ale także pomagają w redukcji hałasu, tworząc harmonijne i przyjemne środowisko.