Skip to main content

Projektowanie wnętrz komercyjnych

Czym są wnętrza komercyjne?

Projektanci wnętrz pracują nad tworzeniem wielu rodzajów środowisk, nie są to tylko mieszkania, domy czy biura także szereg innych miejsc jak placówki medyczne, edukacyjne, kulturalne, i komercyjne. Projektowanie wnętrz komercyjnych obejmuje szerokie spektrum różnych powierzchni komercyjnych i środowisk, w tym biura, sklepy detaliczne, restauracje, hotele i wszystkie inne miejsca w których prowadzona jest jakiegoś rodzaju działalność gospodarcza.

Jaki powinien być projekt wnętrz komercyjnych?

Podstawą projektowania przestrzeni komercyjnych jest ich funkcjonalność, muszą one być zaprojektowane tak by spełniać wymogi prawa i wymagania biznesu jaki będzie w nich prowadzony. Układ i aranżacja powierzchni biurowej lub handlowej ma kluczowe znaczenie dla samopoczucia w budynku zarówno klientów, jak i pracowników, co bezpośrednio wpływa na długoterminowy sukces firmy.
Projektanci wnętrz komercyjnych to profesjonaliści, którzy tworzą aranżacje powierzchni komercyjnych, układ ścian wewnętrznych i wykorzystanie przestrzeni. Pomagają też dobrać odpowiednie materiały i wyposażenie. Będą to zarówno wykładziny, oświetlenie, meble, ale też mniejsze dodatki dekoracyjne, jak tapety, czy donice z kwiatami. Wyposażenie, powinno być zgodne z marką i estetyką firmy.

Projektowanie wnętrz komercyjnych porady

...Projektowanie wnętrz komercyjnych jest procesem złożonym, zarówno pod aspektem prawnym, użytkowym, jak i estetycznym. Warto go więc zlecić specjalistom w tym zakresie...

Jak projektant wnętrz pracuje z klientem przy projektowaniu wnętrz komercyjnych?

Nasi projektanci wnętrz podczas spotkania i rozmowy z klientem poznają firmę i markę dla której będą projektować. Istotne jest poznać zarówno preferencje estetyczne klienta, jak i specyfikę pracy w miejscu, które będzie projektowane przez zespół. Wnętrze komercyjne musi być wizytówkę firmy zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym.
Projektant wnętrz, projektując wnętrza komercyjne musi rozumieć jak będzie działać to miejsce, niezależnie czy jest to biuro, hotel czy restauracja.
Projektant wnętrz na podstawie pomiarów bądź rzutów architektonicznych budynku, opracowuje koncepcje, moodboardy lub/i wizualizacje proponowanych przez nas rozwiązań, a po zatwierdzeniu koncepcji przez klienta, wykonywane są bardziej szczegółowe projekty poszczególnych pomieszczeń i niezbędne rysunki wykonawcze.
Więcej o naszych kompleksowych projektach wnętrz można przeczytać tutaj.

Jakie wyposażenie i meble powinny się znaleźć w komercyjnym wnętrzu?

Meble i inne elementy wyposażenia do wnętrz komercyjnych zwłaszcza takich w których jest duży ruch klientów powinny łączyć ze sobą atrakcyjny wygląd z jakością, a często muszą spełniać także określone normy wytrzymałościowe, oraz na przykład dotyczące odporności na ogień.
Często zakup mebli tylko na podstawie atrakcyjnej ceny, może okazać się błędem, ponieważ produkt okaże się być niskiej jakości i szybko się zniszczy lub po prostu nie był dedykowany do zastosowania w przestrzeniach komercyjnych. Na przykład wykładziny, które doskonale sprawdzą się w domach, czy w ekskluzywnych gabinetach niekoniecznie spełnią swoją rolę we wnętrzach komercyjnych gdzie będzie chodzić bardzo dużo osób, nierzadko wchodząc na nią bezpośrednie z zewnątrz.
Podobnie z meblami tapicerowanymi, nie każda tapicerka nada się w każde miejsce co nie znaczy, że należy z niej od razu rezygnować na rzecz mebli nietapicerowanych. Do miejsc gdzie wymagane jest spełnienie przepisów pożarowych można użyć mebli tapicerowanych w tapicerki trudnozapalne, a w miejscach gdzie istnieje duże ryzyko zabrudzenia bądź przetarcia tkaniny ze względu na intensywne użytkowanie, trzeba użyć tkaninę opracowaną z myślą o łatwym czyszczeniu, a także taką odporną na ścieranie. Parametr ten nazywa się testem Martindale i pokazuje jak wiele cykli użytkowych wytrzyma dana tkanina.

Jak widać projektowanie wnętrz komercyjnych jest procesem złożonym, zarówno pod aspektem prawnym, użytkowym, jak i estetycznym. Warto go więc zlecić specjalistom w tym zakresie.

Poniżej kilka propozycji od nas.

Hokery do wnętrz komercyjnych

Hokery Lapalma, do domu, kawiarni lub restauracji.

Stoliki do wnętrz komercyjnych

Stoliki Magis, do zastosowań komercyjnych wewnętrznych i outdoorowych.

Krzesła do hotelu, restauracji, biura

SCAB, atestowane krzesła do zastosowań komercyjnych.