Powiew lata przywodzi na myśl same pozytywne skojarzenia począwszy od optymistycznej, sprzyjającej pełnej słońca aury po wspomnienia podróży, które już odbyliśmy lub o których marzymy. Lato to czas beztroski, odpoczynku, gromadzenia pozytywnej energii, a także radości i zabawy. Właśnie takie założenia ma spełniać wnętrze domu zaaranżowane i zainspirowane powiewem lata. 

Światło kreuje klimat wnętrza.

W aranżowanych wnętrzach duże przeszklenia umożliwiają bardzo dobry dostęp oświetlenia naturalnego. Natomiast podstawowe źródło oświetlenia sztucznego stanowi rastrowy układ lamp sufitowych, zapewniający równomierną jasność. Mniej intensywne, nastrojowe światło dostarczają lampy dekoracyjne – nad stołem, nad szafkami nocnymi oraz strefie wypoczynku w salonie.

 

Wysoki odsetek przeszkleń w stosunku do ścian pełnych w bryle domu naturalnie sprzyja korespondencji między wnętrzami a otoczeniem. Natura nie jest już odseparowana od przestrzeni zbudowanej lecz staje się jej integralną częścią.

SALON

Wizytówka domu, miejsce gdzie spędzamy najwięcej czasu, przyjmujemy gości, odpoczywamy i gdzie toczy się nasze codzienne życie. Sposób aranżacji przestrzeni musi odzwierciedlać dynamikę stylu życia domowników, elastyczność w zakresie zmiany funkcji pomieszczenia w ciągu całego dnia (reprezentacyjna, relaksacyjna, rodzinna, itd.).

 

- salon
Narożna sofa dzięki możliwości odchylania oparć oraz podłokietników zmienić się może w wygodny szezlong lub miejsce do okazjonalnego spania. Zestaw stolików występujących w dwóch wysokościach pozwala na swobodę konfiguracji oraz dostawianie ich w zależności od potrzeb zarówno do sofy, fotela i pufy. Przytulności dodaje nowoczesny kominek wykończony marmurem. Tłem salonu jest bladoniebieska ściana, przy której ustawiono lustrzaną komodę, na której wyeksponować można ulubione obrazy bądź zdjęcia.

- jadalnia
Duży stół, przy którym wygodnie zasiąść może nawet 8 osób sprzyja z pewnością zacieśnianiu więzi rodzinnych i przyjacielskich. Dodatkowym atutem jest dwustronny, niemalże panoramiczny widok na otaczający dom ogród.

- przechowywanie
Kolekcja płyt, księgozbiór oraz dekoracyjna zastawa stołowa znalazły swoje miejsce wzdłuż dłuższej ściany na praktycznym, dużym regale. Każdy element ma swoje miejsce, co ułatwia utrzymanie porządku.

 

 

SYPIALNIA

Przestrzeń prywatna, azyl, oaza. Miejsce, które musi umożliwiać odpoczynek, regenerację ale także sprzyjać rozmyślaniom i snuciu marzeń. Funkcją uzupełniającą może być garderoba - strefa przechowywania.

 

- sypialnia
Analogicznie do pozostałych pomieszczeń tłem aranżacji jest bladoniebieska ściana, która w zestawieniu z piaskowym beżem, ciepłym brązem i słonecznym żółtym przywodzi na myśl kolory iście letniego dnia. Powieszone nad stolikiem nocnym lampy kojarzą się z kamieniami wyrzuconymi na brzeg morza.

- odpoczynek
Przeszklony narożnik pomieszczenia idealnie sprzyja rozmyślaniom i relaksowi w wygodnym siedzisku.

- garderoba
Akcent stanowi złota rama lustra, które dzięki małej półce pełni również rolę toaletki. Za ścianą znajduje się strefa przechowywania ubrań z wysokimi szafami oraz niższą, pojemną komodą wykończoną blatem na wzór rysunku marmuru.

projekt: Urszula Tutaj, T3 Atelier sp. z o.o.

 

Gorąco zapraszamy do kontaktu z sympatycznymi architektami z T3 Atelier:

Urszulą Tutaj i Karoliną Mizińską

oraz Dorotą Nowak i Andrzejem Nowakiem z DN Studio.

 

Prawa autorskie: DN Studio, Urszula Tutaj, Karolina Mizińska, T3 Atelier sp. z o.o.

 

Zobaczcie także przykładowych kilka projektów wnętrz biurowych i przestrzeni publicznych.

 

 

Wielka wyprzedaż

Czas na duże zmiany na ekspozycji
zobacz wielką wyprzedaż,
rabaty -50%, -70%.

Produkty firm: Furniko, Vank, LD Seating, Bruhl, Noti i wielu innych.

Zobacz produkty na wyprzedaży na naszym koncie na OLX.

Polecane produkty

designerskie-lampy-do-sypialni-artemide-empatia-table-lampka-nocna-1
aspen-s17-lampa-sufitowa-zwieszana-B.lux
time-sofy-joquer
grand-repos-ottoman.3-fotel-vitra
bright-light-table-lamp-bright-white-1.1-lampa-na-biurko

Kompleksowe projekty wnętrz domów i apartamentów

 

Linki do przyjaciół

T3 VR
Rzeczywistość wirtualna, virtual reality. Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości w projektowaniu. Prezentacje w wirtualnej rzeczywistości.

 

BarcelonaConcept 
Ambasador hiszpańskiego designu w Polsce.

 

Kraków

ul. Parkowa 11
tel.: + 48 12-345-06-80
tel.: + 48 12-345-06-81
krakow@t3atelier.com 

Katowice

ul. Bpa Bednorza 19
tel.: + 48 32-203-93-84
tel.: + 48 32-203-94-43
katowice@t3atelier.com 

Warszawa

ul. Śnieżna 4
tel.: + 48 22-244-37-55
warszawa@t3atelier.com 

T3 Atelier