Skip to main content

Nowoczesne biura, aranżacje i projekty

Jak zaprojektować nowoczesne biuro? Pokazujemy nasze rozwiązania, przykładowe aranżacje i projekty.

Podejście do projektowania wnętrz biurowych ewoluuje już od dłuższego czasu i nowoczesne biuro nie oznacza już tego co kilka lat temu. Pandemia tylko przyśpieszyła zachodzące już wcześniej procesy i przypieczętowała trendy w sposobie aranżacji nowoczesnych wnętrz biurowych.

Czym jest nowocześnie zaaranżowane biuro?

To przede wszystkim wizytówka firmy, musi być atrakcyjne zarówno dla pracowników firmy jak i dla jej klientów, którzy to biuro odwiedzają.

Nowoczesne biuro to nie tylko nowoczesny design mebli i podążanie za trendami i szeroko rozumiane względy estetyczne. By biuro nazwać prawdziwie nowoczesnym musi być ergonomiczne, aby praca w nim była zdrowa i efektywna, ponieważ przyniesie to wymierne korzyści zarówno dla właścicieli firmy, jak i osób w niej zatrudnionych.

Zmienił się też cały sposób myślenia o aranżacji powierzchni biurowych. Jeszcze nie tak dawno w biurach dominowały duże przestrzenie typu open space, gdzie pracownicy siedzieli przy swoich biurkach, a sale konferencyjne czy przestrzenie chill outowe stanowiły tylko dodatek. Obecnie gdy w wielu firmach i korporacjach nauczono się wykonywać pracę biurową zdalnie z domu lub z dowolnego innego miejsca, okazało się że duża ilość biurek nie jest już priorytetem.

Zmiany w sposobie pracy w nowoczesnym biurze

W nowoczesnych biurach pojawił się system pracy hybrydowej, część pracy wykonywana jest zdalnie, a część na miejscu w biurze. Dlatego zamiast biurka dla każdego pracownika pojawiły się współdzielone hotdeski. Większą część powierzchni zajmują też teraz przestrzenie wspólne, zaprojektowane tak by wspomagać pracę kreatywną w mniejszych lub większych zespołach, bo ten właśnie aspekt pracy trudniej zastąpić pracą online.

W czasie pandemii ważną rolę odgrywały wideokonferencje, również po pandemii, zamiast kosztownych i zajmujących czas podróży biznesowych, wiele osób decyduję się na spotkania online przez co w współczesnych biurach wzrosło zapotrzebowanie na wygodne i nowocześnie wyposażone sale konferencyjne.

Sala konferencyjna - projekt  nowoczesnego biura Kraków

Sala konferencyjna - projekt biura

Sala konferencyjna - projekt nowoczesnego biura Kraków

Sala konferencyjna - projekt biura

Jakie meble powinny się znaleźć w nowoczesnym biurze?

Jak już wspomniano wyżej nowoczesnym biurze odchodzi się od standardowego układu biura, w którym dominował openspace z rzędami takich samych biurek. Często zwykłe biurko zastępują teraz biurka regulowane elektrycznie. Taki mebel wpływa bardzo korzystnie na ergonomie pracy, pracownik może zmienić pozycję z siedzącej na stojącą w dowolnym momencie co wpływa korzystnie na zdrowie kręgosłupa.

Istotne są też meble akustyczne pozwalające na poprawienie akustyki całych wnętrz oraz pozwalające pracownikom na komfortowe rozmowy, również te mniej formalne. Mamy na myśli nie tylko powszechnie już stosowane obecne w różnych formach w wielu biurach panele akustyczne. Dobrym przykładem jest na przykład kolekcja beachhouse od Bejot lub budka akustyczna od Mute Design.

WARIANT to zarówno biurka ścianki działowe, tablice szafki, regały oraz pomocniki wszystko w mobilnej formie na kółkach. Kolekcja skupia się na łatwości interakcji i współpracy między osobami w zespole.

Biura i sposób myślenia o nich zmieniły się w ostatnich latach znacząco. Proces trwający od kilku lat został tylko przyspieszony przez globalną sytuację związaną z pandemią. Postawiło do przed projektantami nowe wyzwania, które muszą spełnić by stworzyć dobrze funkcjonujące nowoczesne biuro.

Na koniec zachęcamy do obejrzenia kliku naszych projektów nowoczesnych biur.

Nowocześnie zaaranżowane wnętrza biurowe z zastosowaniem biurek elektrycznie regulowanych i mebli akustycznych.

Projekt w którym duży nacisk położono na przestrzenie wspólne.