Skip to main content

Nowości firmy Vitra – targi Mediolan 2015

Tegoroczny Mediolan obfitował w nowości. Nie inaczej było także na stoisku Vitry. Szwajcarska firma pokazała swoim wiernym fanom, między innymi, nowe krzesła, nowe edycje klasycznych produktów, a także nowe produkty w znanych i lubianych rodzinach mebli.

 

Prawdziwym przebojem stała się nowa kolekcja krzeseł braci Ronan i Erwan Bouroullec – Belville. Sympatyczne krzesła przenoszą nas w klimat małej, paryskiej kawiarenki. Krzesła te dostępne są w kilku wersjach: plastikowej, sklejkowej, tapicerowanej oraz tapicerowanej skórą. Uzupełnieniem kolekcji są stoły i stoliki kawowe.

 

 

Szwajcarska firma pokazała swoim wiernym fanom, między innymi, nowe krzesła, nowe edycje klasycznych produktów, a także nowe produkty w znanych i lubianych rodzinach mebli.

 

 

Wśród mebli które zaprezentowano w nowych odsłonach na szczególną uwagę zasługuje nowa, szeroka kolorystyka klasycznych plastików. Zaprojektowane przez Eamesów rodziny Plastic Side Chair oraz Plastic Armchair uzyskały nowy blask w nowych żywych kolorach. To kolejny dobry ruch Vitry po rozszerzeniu kolorystyki kolekcje Eames Aluminium Chair.

Cieszą także nowe modele sof z lubianych rodzin: Polder Sofa i Mariposa. Szczególnie w rodzinie Mariposa bardzo brakowało sof większych o wymiarach 2,5 i 3 – osobowe. Obecnie są już one dostępne. Rodzina Polder wzbogaciła się natomiast o mniejszą bardziej kompaktową sofę, która przypadnie do gustu posiadaczom mniejszych pokoi dziennych.

 

Mariposa

 

 

Polder Sofa

 

 

I na koniec pokazany uprzedni na targach ORGATEC 2014 Allstar Chair