Skip to main content

Firma Informatyczna w starej fabryce czekolady

Aranżacja biura firmy innowacyjno-wdrożeniowej zajmującej się biometrią głosową Voice Pin mieszczącego się w dawnej fabryce czekolady łączy w interesujący sposób kontekst regionalno-historyczny ze współczesną specyfiką pracy.

 

 

 

Industrialny charakter pomieszczeń podkreślają częściowo odsłonięte ceglane ściany, które kontrastują z wszechobecną bielą oraz industrialną betonową podłogą.

 

 

 

 

Wrażenie surowych wnętrz złagodzono akcentami w barwach wyjściowych palety RGB, które dodatkowo sprzyjają stworzeniu atmosfery pełnej energii i kreatywności.

 

genius loci – duch miejsca

Genius loci - duch miejsca, nieuchwytny klimat, atmosfera, które sprawiają, że odczuwamy przestrzeń jako wyjątkową.

 

Siedziba firmy innowacyjno-wdrożeniowej mieści się w dawnej fabryce czekolady, dlatego też projekt aranżacji wnętrza łączy wątki współczesne z industrialnymi, przypominając o historii miejsca.

Odsłonięcie części ceglanych ścian, surowe betonowe wykończenia sufitów, industrialna stal oraz przemysłowe oświetlenie i odsłonięta instalacja elektryczna nadają wnętrzu wymiaru industrialnego.

 

klimat industrialny z historią w tle

 

przyjazne środowisko pracy

Przyjazne środowisko pracy podnosi motywację zespołu, co przekłada się na jego efektywność.

 

Niezbędny czynnik efektywnej pracy i skutecznego działania jest energia. Żywe, wyraziste akcenty kolorystyczne pobudzają umysł do kreatywnego myślenia oraz poszerzania horyzontów, chęci wychodzenia poza utarte schematy.

 

Strefy do pracy kreatywnej i nieformalnych spotkań wspomagają proces twórczy, swobodną wymianę myśli.

 

Wprowadzenie do wnętrza roślin poprawia jego mikroklimat oraz powoduje, że staje się ono bardziej przyjemne dla pracowników.

 

pozytywna energia

 

koncentracja

Kolor niebieski tworzy pełną spokoju oraz koncentracji atmosferę. Pomaga zwalczyć stres i odpręża - przywodząc na myśl błękit nieba.

 

spokój i skupienie

 

 

przestrzeń

Białe wnętrze - lekkie, neutralne, nieograniczające swobody, zachęcające do działania i tworzenia - niczym biała kartka papieru, którą zapełnić i wykorzystać można na wiele sposobów.

 

Biel we wnętrzu staje się tłem dla wszelkich interakcji.

 

Interakcje

 

Strefa wejściowa oraz recepcja

Atrakcyjna i dobrze zaaranżowana strefa wejścia i recepcji buduje pozytywne pierwsze wrażenie, które zaowocować może w dalszych etapach współpracy oraz pomagać w kreowaniu wizerunku firmy. Niepowtarzalny charakter przestrzeni tworzy połączenie materiałów: cegły, betonu i stali. Lada recepcyjna (pokryta dekoracyjną masą Ecorson przypominającą pordzewiałą blachę) bardzo dobrze komponuje się z industrialnym oświetleniem oraz stalową ławką z kolekcji ToCollection.

 

 

Socjal

Miejsce, gdzie pracownicy odpoczywają w czasie przerwy oraz mają możliwość przygotowania posiłku, wypicia kawy czy herbaty. Zaproponowana w pomieszczeniu fototapeta przedstawiająca widok przez bramę kamienicy w głąb dziedzińca nawiązuje do tradycji regionu. Charakter wnętrza tworzy duża ilość zieleni oraz światła.

 

 

Gabinet

Miejsce, gdzie zapadają istotne dla firmy decyzje oraz odbywają się spotkania biznesowe. Wnętrze koresponduje kolorystycznie z pozostałą częścią biura, jednak ze względu na reprezentacyjny charakter jest bardziej stonowane i wyważone. Aranżacja oparta została o system mebli gabinetowych Ostin oraz siedziska Dronn - w obu przypadkach wykończone szlachetnymi materiałami - okleinami naturalnymi oraz skórą.

 

 

 

Sala konferencyjna

Pomieszczenie wielofunkcyjne - pełni rolę sali szkoleniowej, sali narad i zebrań ale także posłużyć może jako miejsce grupowej pracy kreatywnej oraz "burzy mózgów". Centralny punkt pomieszczenia stanowi duży stół modułowy Simplic dla 20 osób oświetlony nieregularnie zawieszonymi na kolorowych kablach żarówkami. Wybór takiego rodzaju oświetlenia, ma dodatkowo wymiar metaforyczny - żarówka, uważana jest za symbol rodzącej się idei. Krzesła Vitra - jedne z ikon designu, w energetyzującej odsłonie kolorystycznej pobudzają kreatywność i zwiększają efektywność pracy.

 

 

Biuro - strefa pracy

Specyfika pracy w firmie wymaga odpowiedniej organizacji przestrzeni biurowej. Niewielkich rozmiarów open space mieści dwa działy projektowe, oddzielone od siebie ściankami akustycznymi Furniko, które zapobiegają powstawaniu nadmiernego hałasu. Stanowiska pracy w obrębie każdego działu stworzone zostały w oparciu o rozwiązanie benchowe systemu G4 - umożliwia to swobodne komunikowanie się z współpracownikami jak i pracę samodzielną.

 

 

Biuro - nieformalna strefa kreatywna

Aranżacja strefy kreatywnej sprzyjać powinna swobodnej wymianie poglądów, kreatywnemu myśleniu oraz odbywaniu nieformalnych rozmów i burzy mózgów.

Wysoki stolik H2 z hokerami Mishell jest idealnym miejscem do nieformalnych spotkań, natomiast przestrzeń pracy kreatywnej zaplanowana została jako niski stolik z pufami. Obie strefy zostały oddzielone akustycznie od reszty biura panelami Furniko.

 

Projekt: Urszula Tutaj T3 Atelier / DN Studio

 

Zobacz także nasze projekty wnętrz domów i apartamentów:

http://t3atelier.pl/nasze-projekty-i-inspiracje/kompleksowe-projekty-wnetrz